Erbakan'dan Urfa'da gövde gösterisi!
  • POLİTİKA
  • 24 Mart 2024 Pazar 00:20

Yeniden Refah Partisi, "Ak Parti'nin kalesi" olarak görülen Şanlıurfa'da tarihi bir miting gerçekleştirdi. Gövde gösterisine dönüşen mitingde Genel Başkan Erbakan iktidara yüklenirken, yıl sonuna kadar üye sayılarını bir milyona çıkaracaklarını söyledi.

YRP Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, 31 Mart 2024 Yerel seçimlerine bir hafta kala Şanlıurfa'da düzenlediği mitingde adeta gövde gösterisi yaptı. Miting alanındaki kalabalık karşısında oldukça etkilenen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan bu yıl sonuna kadar üye sayılarını 1 milyona çıkartacaklarını söyledi.

KATILIM 200 BİN KİŞİYİ BULDU!

2009 seçimlerinde Ahmet Eşref Fakıbaba'nın bağımsız aday olarak kazandığı seçim dışında yıllardır AK Partili adayların ipi göğüslediği Şanlıurfa'da Yeniden Refah mitingi Abide kavşağında gerçekleştirildi. Genel Başkan Fatih Erbakan ile büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarının katıldığı mitingde katılımcıların sayısının 200 bin kişiyi bulduğu ifade edildi.

Erbakan: Urfa’da biz 3 bayramı birlikte kutlayacağız

Türkiye'deki ekonomik sorunların temelinde borç, faiz ve vergi sisteminin yattığını dile getiren Fatih Erbakan Devlet bütçesinden yıllık olarak 40 milyar doların üzerinde bir miktarın borç faizlerine ayrıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Yıllık faize verilen ücret 1.25  trilyon üzerinde. Faiz, iktidarın şatafatlı yaşamına ve vergi muafiyeti yapılan holdinglere gidiyor. Türkiye’de çiftçinin bütün borçları hani TEDAŞ’a elektik borcu ödenmedi diye elektrik  kesiyorlar ya. Bu parayla Türkiye’deki çiftçilerin borcunu 2 buçuk kere ödeyebilir. 535 milyar çiftçinin borcu. Ama faiz canavarına imkanlar gittiği için gelip burada borcun var diye çiftçinin tepesine biniyor ve ensesinde boza pişiriyor. Para var, kaynak var ama 3 tane canavara gidiyor. Borç faiz vergi ekonomisi zaten bu demek. Neredeyse 40 milyar dolar bir senede devlet bütçesinden borç faizine verilecek para.  31 Mart seçimiyle göreceksiniz Urfa'da 3 bayramı birlikte kutlayacağız. Hem seçimi kazanıp bayram havasında kutlayacağız hem Ramazan’ın hemen ardından 11 Nisan bayramını kutlayacağız."

GÜLPINAR MEYDAN OKUDU!

Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kasım Gülpınar ise partisinin mitinginde yaptığı konuşmada  tarafsızlığı, nesnelliği ve bilimselliği herkesin kabul ettiği bir araştırma şirketinin gelip masrafları kendileri tarafından karşılanacak bir anket yapmasını talep etti.

Gülpınar "Siz belediyenin kaynaklarını başka yere aktarın. Siz o ulusal tetikçilere, silahşorlara aktarın. Eğer bu ankette seçim AK Parti ve Yeniden Refah Partisi arasında geçmiyorsa kendi şahsım adına namus ve şeref sözü veriyorum. Gereğini yapacağım ama siz de aynı şeyi yapacak mısınız?

Trol ordumuz var diyorlar ama asıl kendi trol orduları var. Seçim sürecinde yapılmayan algı kalmadı, asıl trol ordusu belediye binasında ben onların hangi odada olduğunu biliyorum. Seçilirsem o odayı halkımız için misafir odası yapacağım" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM EKLE